Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 4

Jordglob i förvaringsbox, Tyskland, 1820-30-tal

Officerslåda, 1800-talets andra hälft

Eldhundar, 1800-talets första kvartal

Lampett, barock

Lampett, barock

Oljemålningar, van Wittels art

Solur, daterat 1776

Solur, daterat 1776

Gardinstänger, empire

Gardinstänger, empire

Tedosor, Tyskland 1700-tal

Tedosor, Tyskland 1700-tal

Glassköljare, 1800-talets början

Jonas Åkerström, minnesvård

Jonas Åkerström, minnesvård

Romerska kar, 1800-talets första hälft

Byst, 1700-talets andra hälft

Byst, 1700-talets andra hälft