Gardinstänger, empire

Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire
Gardinstänger, empire

Klubbat för:

Osåld

18 000-20 000 SEK

GARDINSTÄNGER, ett par, empire, Sverige, träskuren dekor, förgyllda, i form slingrande ormar, längd 155 cm, smärre dekorskador, lagningar och mindre komplettering

LITTERATUR:
Melanie Paine: Fabric Magic, London 1987, sidan 68f, avbildade i privat interiör

1221

2020-12-09