Oljemålningar, van Wittels art

Klubbat för:

5500 SEK

Utropspris

4 000-6 000 SEK

DEKORATIVA MÅLNINGAR, ett par, 1800-talets första hälft, Gaspar van Wittels art, motiv med klostergård och munkar respektive italienskt landskap med vattenfall, olja på pannå, monterade i samtida förgyllda ramar, diameter 17, ramar 26,5 x 26,5 cm, något maskstugna, ramar med dekorskador och retuscher

PROVENIENS,
Enligt etikett Collection Brattstrom, Melbourne

1209

2020-12-09