Hamburg

Große Elbstraße 268
22767 Hamburg

Kundtjänst
+49 40 1888 290
hamburg@auktionsverk.com

Mån–to 11–17
Fre 11–16
Lör 10–14

Stängt 25–26 augusti 2022.

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Hamburg!


Vi i Hamburg

Platschef, specialist - Konst och grafik

Beate Rhenisch, M. A.

+49 (0)40 1888 290beate@auktionsverk.com


Specialist - Antikviteter

Birthe Dahms, M. A.

+49 (0)40 1888 290birthe@auktionsverk.com


Värderare - Moderna möbler & design

Weronika Chmielewska, M. A.

+49 (0)40 1888 290weronika@auktionsverk.com


Värderare - Orientaliskt hantverk och etnografica

Tianyi Fan, B. A.

+49 (0)40 1888 290fan@auktionsverk.com


Gemmolog, F.G.G. och F.E.E.G - Smycken och klockor

Saad Farooq

+49 (0)40 1888 290saad@auktionsverk.com


Värderare - Nutida konst (placering, Berlin)

Sophie Spettel, M. A.

+49 (0)40 1888 290sophie@auktionsverk.com



Nyheter

2022-08-05

Enastående engagemang för unik keramikauktion på Blå Hallen i Höganäs

Auktionssalen var full av entusiastiska köpare när Stockholms Auktionsverks VD Li Pamp välkomnade alla till keramikauktionen på Blå Hallen i Höganäs söndagen den 31 juli. Intresset för nordisk keramik visade...

Enastående engagemang för unik keramikauktion på Blå Hallen i Höganäs

2022-07-04

En av Sveriges största fotokonstsamlingar säljs på auktion!

Samlingen ”To Til Matias” består av över 600 inramade fotografier som Matias Ibanez har fått av professionella fotografer han hjälp genom åren. Han var länge huvudägare och VD på ProCenter...

En av Sveriges största fotokonstsamlingar säljs på auktion!