Glassköljare, 1800-talets början

Klubbat för:

Osåld

Arviointi

12 000-15 000 SEK

Kuvaus

GLASSKÖLJARE, ett par, 1800-talets början, bemålad bleckplåt, krenelerad kant, dekor av bladslingar med vinlöv och druvklassar i guld mot svart botten, kortsidorna med hänklar, höjd 11, 27 x 19,5 cm, bruksslitage, färgbortfall

1161

Päivämäärä:

2020-12-09