Romerska kar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

Osåld

50 000-60 000 SEK

ROMERSKA KAR, ett par, Italien 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenirer, kar i brèchemarmor, ställ i marmo nero, fotplattor av marmo verde antico, långsidorna med matterade brännförgyllda lejonmaskaroner i brons, höjd 14, 41,5 x 19 cm, nagg, ett kar med lagning

1169

2020-12-09