Eldhundar, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

6500 SEK

Arviointi

8 000-10 000 SEK

Kuvaus

ELDHUNDAR, ett par, empire, i den egyptiserande stilen, mörkpatinerad brons och polerad mässing, postament med fleuronger, liggande bevingade sfinxer, ställ i smidesjärn, höjd 25, längd 63 cm, ena med lagningar

1219

Päivämäärä:

2020-12-09