Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Klassiska - Page 11
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
En betydande Rackstadsamling
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Sergel, porträttmedaljong, P.R. Tersmeden
Urnor, 1800-tal, Grand Tour souvenirer
Urna, 1800-tal, Grand Tour souvenir
Skulptur, av Johann Eduard Müller
Trädgårdsstaty, 1800-talets andra hälft
Byst, 1800-talets första hälft, Charles X
Bord, 1800-tal, Grand Tour souvenir
Mikromosaik, 1800-tal, Grand Tour souvenir
Skulptur, 1800-tal
Trädgårdsskulptur, 1800-talets första hälft
Fontänskulptur, omkring 1900
Parksoffor, 1800-tal
<
7
8
9
10
11
12
13
14
15
>
Start
Allt ljus på storheterna inom modernt silver
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x