Arkiv

Klassiska - Page 11

Sergel, porträttmedaljong, P.R. Tersmeden

Urnor, 1800-tal, Grand Tour souvenirer

Urna, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Skulptur, av Johann Eduard Müller

Trädgårdsstaty, 1800-talets andra hälft

Byst, 1800-talets första hälft, Charles X

Bord, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Mikromosaik, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Skulptur, 1800-tal

Skulptur, 1800-tal

Trädgårdsskulptur, 1800-talets första hälft

Fontänskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, omkring 1900

Parksoffor, 1800-tal

Parksoffor, 1800-tal