Skulptur, 1800-tal

Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

SKULPTUR, Italien 1800-tal, tre gracer med blomstergirlang, alabaster, höjd 40 cm, smärre sprickor

PROVENIENS:
Enligt uppgift sångerskan Zarah Leander (1907-1981), Lönö herrgård, Häradshammars socken, Östergötlands län

1129

2019-06-12