Arkiv

Klassiska - Page 10

Miniatyrmålning, England omkring 1700

Miniatyrmålning, tillskriven Niclas Lafrensen

Pastejform, 1700-talets andra hälft

Tallrik, Rörstrand, Bellmanporslinet

Urna, Nikolaus I

Urna, Nikolaus I

Vinkylare, 1800-tal

Vinkylare, 1800-tal

Karott med lock, uppläggningsfat, af Wirsén

Mattallrikar, 14 st, af Wirsén

Buljongkoppar med lock, 1 par, af Wirsén

Glassköljare, empire, Dihl & Guérhard

Skål, Flora Danica, 1889-1922

Skål, Flora Danica, 1889-1922

Tallrikar, Flora Danica

Tallrikar, Flora Danica