Arkiv

Klassiska

Skulptur, av Johann Eduard Müller

Ljusstakar, sengustavianska, tillskrivna F.L. Rung

Miniatyrmålning, England omkring 1700

Parkurnor, 1800-talets tredje kvartal

Trädgårdsfontän, omkring 1900

Trädgårdsfontän, omkring 1900

Parksoffor, 1800-tal

Parksoffor, 1800-tal

Trädgårdsskulptur, 1800-talets första hälft

Parkbänkar, 1900-talets första hälft

Bord, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Skulpturer, sengustavianska, Åsby diabas

Trädgårdsstaty, 1800-talets andra hälft

Tallrikar, Flora Danica

Tallrikar, Flora Danica