Skål, Flora Danica, 1889-1922

Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922
Skål, Flora Danica, 1889-1922

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, skål, porslin, "Flora Danica", 1889-1922, handmålad polykrom och förgylld dekor av svart björnbär, stämpelmärkt och signerad ROYAL COPENHAGEN Morus Nigra L 20/3534 8, höjd 9, diameter 21,5 cm

1119

2019-06-12