Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Klassiska - Page 13
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
En betydande Rackstadsamling
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Himmelsglob av Anders Åkerman 1759
Ramar, rokoko
Terrin, senbarock, Rörstrand
Vävd tapet, Flandern, 1600-talets början, Batalj
Vävd tapet, 1700-tal, landskap med jaktscen
Bakhtiari, semiantik 1930-tal
Bidjar från 1920-talet
Bidjar, 1920-tal
Heriz, antik 1910-tal
Heriz, antik ca 1900-1910
Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm
Isfahan, semiantik
<
9
10
11
12
13
14
15
16
17
>
Start
Allt ljus på storheterna inom modernt silver
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x