Arkiv

Klassiska - Page 13

Himmelsglob av Anders Åkerman 1759

Ramar, rokoko

Ramar, rokoko

Terrin, senbarock, Rörstrand

Terrin, senbarock, Rörstrand

Vävd tapet, Flandern, 1600-talets början, Batalj

Vävd tapet, 1700-tal, landskap med jaktscen

Bakhtiari, semiantik 1930-tal

Bakhtiari, semiantik 1930-tal

Bidjar från 1920-talet

Bidjar från 1920-talet

Bidjar, 1920-tal

Bidjar, 1920-tal

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik ca 1900-1910

Heriz, antik ca 1900-1910

Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik