Urna, Nikolaus I

Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I
Urna, Nikolaus I

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

18 000-20 000 SEK

URNA, Nikolaus I, Ryssland, turkos glasmassa med brännförgyllda bronsmonteringar, balusterformad med fyrkantig fotplatta, växtdekor i silver, på livet målade scenerier av kronhjort och jakthundar, uppsvängda hänklar med maskaroner, växtornament och bevingade drakar, höjd 27,5 cm, enstaka nagg, smärre färgbortfall och slitage

1113

2019-06-12