Byst, 1800-talets första hälft, Charles X

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000-10 000 SEK

BYST, Frankrike 1800-talets första hälft, föreställande kung Charles X av Frankrike (1757-1836), efter modell av François-Joseph Bosio (1768-1845), signerad J: MOUTON FECIT, gjutjärn, höjd 26 cm

1126

2019-06-12