Trädgårdsstaty, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

BENJAMIN EDWARD SPENCE (England/Rom 1822-1866): Klassicerande yngling med fågelbo, signerad B.E. SPENCE FECIT ROMA, skulpterad carraramarmor, postament i komposit, höjd 136 cm, utomhuspatina, halsen med lagning, smärre nagg, postament med lagningar

1125

2019-06-12