Arkiv

Klassiska - Page 2

Strykjärn barock

Strykjärn barock

En italiensk skulpterad torso av en ung man

Fontänskulptur England

Fontänskulptur England

Bordspendyl 1800-talets första hälft granitell

Sven Hedins rökbord

Sven Hedins rökbord

Dryckeskanna Sverige 1700-tal

Dryckeskanna Sverige 1700-tal

Trädgårdsskulptur England

Trädgårdsskulptur England

Bröderna Mannerheims fältsäng

Bröderna Mannerheims fältsäng

Tallrik ur Strömsholmsservisen

Tennfat 1600-talets andra hälft

Trädgårdsdekorationer Italien

Trädgårdsdekorationer Italien

Mytologiska scenerier tillskrivna Jonas Wallström