Arkiv

Böcker, Kartor & Handskrifter

Eric Johansson träsnitt Du und ich 1910-tal

Eric Johansson Streik 2 st träsnitt

Eric Johansson Erotica akvarell

Eric Johansson Vildblommor olja

Eric Johansson damporträtt träsnitt

Eric Johansson Flickporträtt etsning

Eric Johansson Självporträtt

Eric Johansson Självporträtt

Eric Johansson Soldyrkan akvarell

Eric Johansson skiss till träsnitt Soldyrkan

Eric Johansson Die Hütte träsnitt 2 st, 1 signerad

Johansson 14 st kolteckningar, laveringar m.m.

Eric Johansson I vassen etsning