Auktionen
Fine-Art-Auktionen
Fine-Art-Auktionen
Abgeschlossene Fine-Art-Auktionen
Online-Auktionen
Online-Auktionen
Abgeschlossene Online-Auktionen
Kaufen
So funktioniert es
Kaufen bei einer Fine-Art-Auktion
Kaufen bei einer Online-Auktion
Verkaufen
Bewertung
Einlieferung Fine-Art-Auktionen
Schätzungsanfrage
Bewertung einzelner Objekte und ganzer Nachlässe
So funktioniert es
Verkaufen bei einer Online-Auktion
Konditionen Online-Auktionen
Kalender
Über uns
Über uns
Über uns
Unsere Experten
Unsere Gutachter
Kontakt
Hamburg
Köln
Neuss/Düsseldorf
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm, Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Helsinki
Neuigkeiten
sv
en
fi
de
sv-fi
Auktionen
Fine-Art-Auktionen
Fine-Art-Auktionen
Online-Auktionen
Online-Auktionen
Kaufen
So funktioniert es
Verkaufen
Bewertung
Schätzungsanfrage
So funktioniert es
Konditionen Online-Auktionen
Kalender
Über uns
Über uns
Über uns
Unsere Experten
Unsere Gutachter
Kontakt
Hamburg
Köln
Neuss/Düsseldorf
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm, Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Helsinki
Neuigkeiten
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Böcker, Kartor & Handskrifter
→
Nummerordning
Höchstes Gebot
Alle Kategorien
Americana
Atlaser, kartor
Autografer övriga personer, manuskript
Bibliofilupplagor
Eric Johansson samling
Fotografier, vykort
Handskrifter
Handskrifter svenska författare
Hippologi
Historia, juridik, numismatik
Incunabel, 1500-talstryck
Kokböcker
Konsthistoria, konsthantverk, fotoböcker
Kungliga autografer
Medicin
Naturvetenskap
Nautica
Planscher, planschverk
Resor, utländsk topografi
Svensk och utländsk vitterhet
Svensk topografi, Lapponica
Teologi, filosofi
Eric Johansson träsnitt Du und ich 1910-tal
Eric Johansson Streik 2 st träsnitt
Eric Johansson Erotica akvarell
Eric Johansson Vildblommor olja
Eric Johansson damporträtt träsnitt
Eric Johansson Flickporträtt etsning
Eric Johansson Självporträtt
Eric Johansson Soldyrkan akvarell
Eric Johansson skiss till träsnitt Soldyrkan
Eric Johansson Die Hütte träsnitt 2 st, 1 signerad
Johansson 14 st kolteckningar, laveringar m.m.
Eric Johansson I vassen etsning
1
2
>
Start
Stockholms Auktionsverk Hamburg sucht Praktikanten
x