Eric Johansson träsnitt Du und ich 1910-tal

Klubbat för:

2800 SEK

4 000-5 000 SEK

ERIC JOHANSSON (Tyskland/Sverige 1896-1979). "Du und ich", signerad Erik Johansson samt betecknad "Handdruch", 1910-tal, färgträsnitt, bladmått ca 32,5x22,5 cm

PROVENIENS:
Kvarlåtenskapsstämpel ESTATE Dödsbo-Nachlass Eric Johansson 1896-1979.

Lä,s mer

6073

2019-12-11