Arkiv

Moderna & Nutida - Page 4

Einar Jolin

Einar Jolin

Erik Olson, olja på duk, daterad 1931

Lars Erik Falk skulptur

Lars Erik Falk skulptur

Lena Cronqvist, Höst - Nordkoster

Ernst Billgren, Svan

Ernst Billgren, Svan

Marie-Louise Ekman,

Marie-Louise Ekman,

Ragnar Person, Maria

Ragnar Person, Maria

Gustav Rudberg, Augusti, Hven

Gustav Rudberg, Augusti, Hven

Bertil Herlow-Svensson, Sektorns mekanik

Jules Schyl, Kubistiskt landskap, Taormina

Carl Fredrik Reuterswärd, Spel

Ewald Dahlskog, Helios

Ewald Dahlskog, Helios