Lena Cronqvist, Höst - Nordkoster

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

LENA CRONQVIST
född 1938
Höst - Nordkoster
Signerad och daterad Lena Cronqvist 1987 samt signerad L Cronqvist. Olja på duk, 43,5 x 54 cm.

PROVENIENS
Bukowskis moderna + contemporary & design, auktion nr 549, hösten 2008, katalognr 596
därefter i svensk privatsamling

1271

2020-06-11