Erik Olson, olja på duk, daterad 1931

Klubbat för:

20000 SEK

Schätzwert

25 000-30 000 SEK

Beschreibung

ERIK OLSON
1901-1986
Ett blad ur november
Signerad Erik Olson 1931, a tergo även "Ett blad ur november 1931", Erik Olson 1. Rue Claude Debussy SAINT GERMAIN EN LAYE S.et.O samt med två olika adressetiketter.
Olja på duk 64 x 49 cm

PROVENIENS
I samma familjs ägo sedan 1952 eller tidigare.

1306

2020-06-11