Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 9

Ghom, 1980-tal, silke på silkesvarp

Hereke, signerad, silke på silkesvarp

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik 1910-tal

Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik

Kerman, antik ca 1900

Kerman, antik ca 1900

Baotou/Pao-tou, semiantik, figural

Antik 10-ruters meditationsmatta Suiyuan

Peking, Kina, antik

Peking, Kina, antik

Mashad semiantik 1930-tal galleri

Sarouk, antik 1920-tal

Sarouk, antik 1920-tal

Salor, kejebe-dekor, Turkmenistan, antik före 1850