Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 9
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Orientalisk konst och konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Ghom, 1980-tal, silke på silkesvarp
Hereke, signerad, silke på silkesvarp
Heriz, antik 1910-tal
Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm
Isfahan, semiantik
Kerman, antik ca 1900
Baotou/Pao-tou, semiantik, figural
Antik 10-ruters meditationsmatta Suiyuan
Peking, Kina, antik
Mashad semiantik 1930-tal galleri
Sarouk, antik 1920-tal
Salor, kejebe-dekor, Turkmenistan, antik före 1850
<
5
6
7
8
9
10
11
12
13
>
Start
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x