Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art

Handskrivet manuskript, Albert Einstein, 1922

Byst, 1800-tal, Commodus som Herkules

Tazzor, 1800-talets första hälft

Guldmedalj Karl XIV Johans kröning 1818

Skulptur från palatset Makalös, 1600-tal

Solsångaren efter hellenistisk förlaga, 1800-tal

Trädgårdsskulpturer, 1800-talets tredje kvartal

Axel Fredrik Cederholm, motiv från Haga

Cremekoppar med lock, 13 st, af Wirsén

Skulptur, barock, Sydeuropa

Skulptur, barock, Sydeuropa

Fontän, Bolinders verkstad

Fontän, Bolinders verkstad

Parkurna, 1800-talets tredje kvartal