Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 8

Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko

Mynt- och medaljskåp, tidig rokoko

Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal

Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete

Salongsbord, gustavianskt, av Anders Lundelius

Brickbord, gustavianskt, tillskrivet Lundelius

Skattmansöbyrån av Gottlieb Iwersson

Vävd tapet Flandern verdure1600-talets andra hälft

Vävd tapet, Flandern, verdure, omkring 1700

Bakhtiari, semiantik ca 1920-tal

Bidjar, semiantik 1920-tal

Bidjar, semiantik 1920-tal