Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 8
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Orientalisk konst och konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko
Mynt- och medaljskåp, tidig rokoko
Matbord, 1800-tal
Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete
Salongsbord, gustavianskt, av Anders Lundelius
Brickbord, gustavianskt, tillskrivet Lundelius
Skattmansöbyrån av Gottlieb Iwersson
Vävd tapet Flandern verdure1600-talets andra hälft
Vävd tapet, Flandern, verdure, omkring 1700
Bakhtiari, semiantik ca 1920-tal
Bidjar, semiantik 1920-tal
<
4
5
6
7
8
9
10
11
12
>
Start
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x