Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art

Salor, kejebe-dekor, Turkmenistan, antik före 1850

Kerman, antik ca 1900

Kerman, antik ca 1900

Bakhtiari, semiantik ca 1920-tal

Vävd tapet, Flandern, verdure, omkring 1700

Veramin, semiantik ca 1920-30-tal

Vävd tapet Flandern verdure1600-talets andra hälft

Peking, Kina, antik

Peking, Kina, antik

Sarouk, antik 1920-tal

Sarouk, antik 1920-tal

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik

Antik 10-ruters meditationsmatta Suiyuan

Mashad semiantik 1930-tal galleri

Bidjar, semiantik 1920-tal

Bidjar, semiantik 1920-tal