Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

MATBORD, England 1800-tal, fanerat med mahogny, avsmalnande ben med mässingshylsor, fyra senare mahognyfanerade iläggsskivor, tre par förlängsribbor medföljer, höjd 76, 126 x 121,5, total längd 346,5 cm, smärre skador, renoverat, kompletterat, omarbetat

PROVENIENS:
Bukowskis, Internationella, hösten 2007, nr 1322

88

2018-12-05