Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, brännförgyllda beslag, lådförstycken med mässingskanter, snedställda hörn med kanneleringar och linser, avsmalnande ben med guttæ och fothylsor av mässing, skiva i kolmårdsmarmor med dubbla kälningar, nyckel medföljer, höjd 83, 90 x 55,5 cm, skivan lagad

89

2018-12-05