Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 11
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Orientalisk konst och konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Trädgårdsskulpturer, 1800-talets tredje kvartal
Skulptur, barock, Sydeuropa
Nattkista, karolinsk barock, Simon Baumans art
Skulptur från palatset Makalös, 1600-tal
Guldmedalj Karl XIV Johans kröning 1818
Tazzor, 1800-talets första hälft
Axel Fredrik Cederholm, motiv från Haga
Carl Fredrik von Breda, Friherrinan Hamilton
Solsångaren efter hellenistisk förlaga, 1800-tal
Skulptur, Antonius Farnese
Byst, 1800-tal, Commodus som Herkules
Byst, Apollo di Belvedere
<
7
8
9
10
11
12
13
14
15
>
Start
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x