Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 11

Trädgårdsskulpturer, 1800-talets tredje kvartal

Skulptur, barock, Sydeuropa

Skulptur, barock, Sydeuropa

Nattkista, karolinsk barock, Simon Baumans art

Skulptur från palatset Makalös, 1600-tal

Guldmedalj Karl XIV Johans kröning 1818

Tazzor, 1800-talets första hälft

Axel Fredrik Cederholm, motiv från Haga

Carl Fredrik von Breda, Friherrinan Hamilton

Solsångaren efter hellenistisk förlaga, 1800-tal

Skulptur, Antonius Farnese

Skulptur, Antonius Farnese

Byst, 1800-tal, Commodus som Herkules

Byst, Apollo di Belvedere

Byst, Apollo di Belvedere