Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 10
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
Internationell konst & skulptur
Kuriosakabinettet
Mattor och textilier
Möbler & konsthantverk
Orientalisk konst och konsthantverk
Silver
Smycken
Svensk konst & skulptur
Veramin, semiantik ca 1920-30-tal
Ryamatta, Finland, signerad 1826
Robe à l´Anglaise
Terrin med lock och fat, af Wirsén
Karott med lock, uppläggningsfat, af Wirsén
Cremekoppar med lock, 13 st, af Wirsén
Mattallrikar, 14 st, af Wirsén
Buljongkoppar med lock, 1 par, af Wirsén
Terrin med lock, Tyskland
Notställ, Karl Johan
Fontän, Bolinders verkstad
Parkurna, 1800-talets tredje kvartal
<
6
7
8
9
10
11
12
13
14
>
Start
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x