Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 10

Veramin, semiantik ca 1920-30-tal

Ryamatta, Finland, signerad 1826

Robe à l´Anglaise

Robe à l´Anglaise

Terrin med lock och fat, af Wirsén

Karott med lock, uppläggningsfat, af Wirsén

Cremekoppar med lock, 13 st, af Wirsén

Mattallrikar, 14 st, af Wirsén

Buljongkoppar med lock, 1 par, af Wirsén

Terrin med lock, Tyskland

Terrin med lock, Tyskland

Notställ, Karl Johan

Notställ, Karl Johan

Fontän, Bolinders verkstad

Fontän, Bolinders verkstad

Parkurna, 1800-talets tredje kvartal