Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 9

Ljuskrona, S:t Petersburg 1790-tal

Stolar, omkring 1800

Stolar, omkring 1800

Skrivbord, Karl Johan, av Johan Öman

Byrå, sengustaviansk, av Gottlieb Iwersson

Soffa, Alexander I, Heinrich Gambs art

Kandelabrar, 1800-talets första kvartal

Skåp, Louis XV

Skåp, Louis XV

Ljusring, sengustavianskt stockholmsarbete

Spegel, gustaviansk, av Johan Åkerblad

Spegel, empire, P.G. Bylander

Spegel, empire, P.G. Bylander

Spegel, Alexander I

Spegel, Alexander I

Kandelabrar, Louis XVI

Kandelabrar, Louis XVI