Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 7

Bergère, Louis XV

Bergère, Louis XV

Spegel, gustavianskt stockholmsarbete

Nattkommod, sengustavianskt stockholmsarbete

Bankett, gustaviansk

Bankett, gustaviansk

Baljfåtölj, sengustaviansk, tillskriven Ståhl

Bordslampfot, Nikolaus I

Bordslampfot, Nikolaus I

Ljusstakar, Restauration

Ljusstakar, Restauration

Ljusstakar, 1800-talets första kvartal

Taburetter, gustavianska, av Ephraim Ståhl

Lampe à bouilotte, tillskriven R.F. Lindroth

Armlänstol, 1800-tal

Armlänstol, 1800-tal

Torchèré, sengustavianskt stockholmsarbete