Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 10

Trågsoffa, 1700-talets andra hälft

Konsolbord, 1700-talets andra hälft

Konsolbord, Louis XV

Konsolbord, Louis XV

Casoletter, empire

Casoletter, empire

Rullklaffsekretär, Napoleon III

Stolar, empire, tillskrivna C.T. Becker

Armlänstolar, empire, af Ugglas

Skrivbordsstol, sengustavianskt stockholmsarbete

Salongsbord, stockholmsarbete i rokoko

Konsolur, rokoko, Nils Berg

Konsolur, rokoko, Nils Berg

Kolonner, Jacob-stil, 1800-tal