Arkiv

Klassiska - Page 3

Terrin, senbarock, Rörstrand

Terrin, senbarock, Rörstrand

Miniatyrmålning ur Karl Asplunds samling

Glassköljare, empire, Dihl & Guérhard

Buljongkoppar med lock, 1 par, af Wirsén

Skulptur, 1800-tal

Skulptur, 1800-tal

Miniatyrmålningar ur Karl Asplunds samling

Skål, Flora Danica, 1889-1922

Skål, Flora Danica, 1889-1922

Kabinettskåp för Karl Asplunds miniatyrsamling

Pastejform, 1700-talets andra hälft