Arkiv

Klassiska - Page 4

Miniatyrmålning, tillskriven Niclas Lafrensen

Miniatyrmålning ur Karl Asplunds samling

Vinkylare, 1800-tal

Vinkylare, 1800-tal

Tallrik, Rörstrand, Bellmanporslinet

Urna, Nikolaus I

Urna, Nikolaus I

Karott med lock, uppläggningsfat, af Wirsén

Mattallrikar, 14 st, af Wirsén

Fontänskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, omkring 1900

Byst, 1800-talets första hälft, Charles X