Arkiv

Klassiska

Urnor, barock, Holland, Hastfers vapen

Urnor, 1800-talets första hälft, diabas

Trädgårdsskulpturer de fyra elementen

Kabinettskåp, barock, Böhmen, Eger

Parkskulptur, 1880-talet, Villeroy & Boch

Schackbräde för drottning Lovisa Ulrika

Byst, Grand Tour souvenir, föreställande Antinous

Byst, av Johan Tobias Sergel, hertig Karl

Miniatyrskrin,

Miniatyrskrin, "Gunilla Bielkes dosa", renässans

Skrivställ, empire, från Karl XV:s samling

Bordsskiva, 1700-tal, pietra dura

Maria med Jesusbarnet, gotisk stil