Trädgårdsskulpturer de fyra elementen

Klubbat för:

130000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTURER, fyra stycken, 1900-talets början, allegorisk framställning av de fyra elementen - jord, luft, eld och vatten, komposit, höjd 102 cm, medföljer fyra senare socklar av glasfiber, höjd 40, 40 x 40 cm, smärre nagg och dekorbortfall, två armar lagade

2278

2017-06-07