Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 8

Trädgårdsskulptur, 1800-talets andra hälft

Kanopkärl med lock, Sentid, Holtermanns samling

Kanna, silver, 1600-tal

Kanna, silver, 1600-tal

Bägare silver Henrik Norling Stockholm 1703

Gustaf Tenggren,

Gustaf Tenggren,

Anders Zorn, Zorn och hans hustru

Urna, 1800-talets första hälft, kolmårdsmarmor

Baljfåtölj, sengustaviansk, tillskriven Ståhl

Banketter, sengustavianska, av Erik Öhrmark

Spegel, rokoko, tillskriven Niclas Meunier

Spegel, gustaviansk, av Olof Wetterberg

Damarbetsbord, sengustavianskt