Trädgårdsskulptur, 1800-talets andra hälft
Closed
2020-06-10
131
| Sold for | 28000 SEK |
| Estimate | 30 000-35 000 SEK |
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, föreställande källnymf, signerad och daterad A. Franciski Roma 1874, skulpterad marmor, medföljer senare postament, höjd 81, totalt med postament 133,5 cm, lagningar, senare ytbehandling