Trädgårdsskulptur, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTUR, föreställande källnymf, signerad och daterad A. Franciski Roma 1874, skulpterad marmor, medföljer senare postament, höjd 81, totalt med postament 133,5 cm, lagningar, senare ytbehandling

131

2020-06-10