Arkiv

Klassiska - Page 4

Ljusstakar, 1800-tal, Grand Tour souvenirer

Tazza, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Kabinettsfotografi föreställande tsar Nikolaus II

Pehr Gustaf von Heideken, motiv från Lejonbacken

Brevpress, Ryssland, 1800-talets första hälft

Arnold Krogh jardinjär för Royal Copenhagen

Remmare med lock, 1700-tal, Kungsholms glasbruk

Pokal, 1700-tal, Kejserliga glasmanufakturen

Saltkar, 1800-tal, Wien

Saltkar, 1800-tal, Wien

Trädgårdsstaty, 1800-talets första hälft

Fontänskulptur, 1900-talets början

Trädgårdsskulptur, 1800-talets mitt