Remmare med lock, 1700-tal, Kungsholms glasbruk

Klubbat för:

7000 SEK

Arviointi

8 000-10 000 SEK

Kuvaus

REMMARE med LOCK, 1700-talets första hälft, Kungsholms glasbruk, graverad dekor av ströblommor samt texten "Konungens Generalers skål", på motsatta sidan en graverad nordstjärna, ben och kupa med graverad dekor, höjd 30 cm, glassjuk, stjärnspricka

1008

Päivämäärä:

2017-12-12