Arkiv

Klassiska - Page 4

Pokal, 1700-tal, Kejserliga glasmanufakturen

Trädgårdsurna, 1800-talets mitt

Parkurnor, 1800-talets tredje kvartal

Parkfontän, 1800-talets tredje kvartal

Fontän, 1800-talets slut

Fontän, 1800-talets slut

Napoleon memorabilia, 1800-talets första hälft

Läsljusstake, Österrike, 1800-talets första hälft

Ljusstakar, 1800-tal, Second Retour d´Egypte

Ljusstakar, 1800-tal, Grand Tour souvenirer

Statyett, 1700-talets slut, sannolikt Rom

Tazzor, 1800-talets första hälft

Tazza, 1800-tal, Grand Tour souvenir