Arkiv

Klassiska - Page 7

Bordslampor, 1800-talets mitt, Ryssland

Bordslystrar, 1800-tal

Bordslystrar, 1800-tal

Bordspendyl, parisarbete, Charles X

Bordspendyl, rokoko, Henrik Bergsten

Damskrivbord, rokoko, Samuel Pasch krets

Byrå, rokoko, av Friedrich Kruus

Byrå, rokoko, av Christian Linning

Sekretär, rokoko, av Gustaf Foltjern

Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko

Ljuskrona, Louis XVI

Ljuskrona, Louis XVI

Ljuskrona, sengustavianskt stockholmsarbete