Arkiv

Klassiska - Page 5

Grand Tour motiv från Paestum, Lusieris krets

Flintlåständare med vaxstapelställ, Wedevågs bruk

Flintlåspistoler, av Johann Jacob Kuchenreuter

Flintlåspistoler, av Johann Andreas Kuchenreuter

Kabinettskåp, 1500-talets andra hälft

Miniatyrkabinettskåp, 1600-talets första hälft

Camera obscura, 1700-talets andra hälft

Figuriner,

Figuriner, "Affenkapelle", Meissen

Arnold Krogh jardinjär för Royal Copenhagen

Terrin,

Terrin, "Flora Danica", Kunglig Dansk

Kandelabrar, 1 par, Arnold Krogh, 1890-tal

Bordspendyl, parisarbete i empire