Arkiv

Klassiska - Page 2

Målkärl, Lars Björn, Norrköping 1724

Ljusstakar, rokoko, av Johan Anjou

Trädgårdsskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, 1900-talets början

Trädgårdsstaty, 1800-talets första hälft

Trädgårdsskulptur, 1800-talets mitt

Trädgårdsurnor, 1800-talets tredje kvartal

Regentporträtt, 1700-talets andra hälft

Regentlängd, 1700-tal, Sverige

Spegelmålning, tillskriven Anders Bergius

Pehr Gustaf von Heideken, motiv från Lejonbacken