Arnold Krogh jardinjär för Royal Copenhagen

Klubbat för:

7000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

JARDINJÄR, Arnold Krog för Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, röd musselmalet, porslin, genombruten mynningskant, sidorna med ansiktsmaskaroner, höjd 14, längd 38 cm, fötterna med lagningar, en kantlagning

1057

2017-12-12