Napoleon memorabilia, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

NAPOLEON MEMORABILIA, 1800-talets första hälft, byst föreställande kejsar Napoleon Bonaparte (1769-1821), klädd i Chasseurs à Cheval de la Garde Impériale uniform dekorerad med ordnar Legion d´Honneur och Couronne de Fer, fyrkantigt postament, patinerad brons, höjd 33 cm, smärre slitage, postament med lagningar

1042

2017-12-12