Arkiv

Klassiska - Page 3

Servietter för Sophia Albertina

Figuriner,

Figuriner, "Affenkapelle", Meissen

Ljusstakar, rokoko, av Johan Anjou

Pokal, 1700-tal, Kejserliga glasmanufakturen

Sakral skulptur, sengotik

Sakral skulptur, sengotik

Flintlåständare med vaxstapelställ, Wedevågs bruk

Ljusstakar, barock, Sverige

Ljusstakar, barock, Sverige

Tazzor, 1800-talets första hälft

Figurin, rokoko, Marieberg

Figurin, rokoko, Marieberg

Sven Hedins pass

Sven Hedins pass

Napoleon memorabilia, 1800-talets första hälft

Trädgårdsskulptur, omkring 1900