Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 13

Värmefat, sengustavianska

Värmefat, sengustavianska

Ljusstakar, Ryssland

Ljusstakar, Ryssland

Byst, Gustav III, av J.T. Sergel

Trädgårdsstaty, 1900-talets första hälft

Parkurna, 1800-talets mitt

Parkurna, 1800-talets mitt

Täcke, 1700-tal

Täcke, 1700-tal

Constantin Rosenthal, porträtt av Omar Pascha

A ´Fubako´ Lacquer Letter Box

A ´Fubako´ Lacquer Letter Box

A Japanese Shodana Cabinet

A Japanese Shodana Cabinet

A Carved Hard-Wood Altar Table

A Cast Bronze Figure of a Crowned Budai

A Tibeto-Chinese Gilt-Bronze Figure of Amitayus